Vytisknout

Moderní sportovní povrchy

Napsal Super User. Posted in Ostatní

Doba jde dopředu a žádné průmyslové odvětví si nemůže dovolit stagnovat. Nové technologie, výrobní postupy a materiály se nevyhnuly ani výrobě sportovních povrchů. Z hřišť tak pomalu začínají mizet přírodní povrchy, které jsou čím dál častěji nahrazovány povrchy umělými. Jaké jsou hlavní přednosti těchto povrchů?

Především jsou bezpečnější a šetrnější k pohybovému aparátu sportovců. Mají jednotné vlastnosti, skluzové charakteristiky a odskok míče po celé ploše hřiště. Umělé povrchy jsou téměř nezávislé na okolním počasí a umožňují tak celoroční využití. Jejich instalace je jednoduchá a bezproblémová. S tím se pojí také velmi nízké náklady na údržbu a provoz.

Nové umělé povrchy mají své specifické vlastnosti, vhodnou volbu povrchu ovlivňuje řada faktorů. Především se bere ohled na sporty, které na něm mají být provozovány. Místní podmínky a převažující typ uživatelů.

Vytisknout

Kánon, kanón nebo Canon?

Napsal Super User. Posted in Ostatní

Čeština je někdy opravdu vtipná. Stačí jeden fonetický a fonologický přehmat a máte o průšvih postaráno. Proto si raději vysvětlíme rozdíl mezi Kánonen, Kanónem a Canonem. Když budeme mluvit s Ostravákem, tak mu určitě rozdíl neporozumíte :-)

Vytisknout

Intraorální kamera Gendex

Napsal Super User. Posted in Ostatní

Nedílnou součástí moderní stomatologické ordinace je intraorální kamera. Není to však levná záležitost. Jeden z nejdražších modelu, SuniCam, se s cenou vyšplhá až k 95 tisícům korun. Mnohem oblíbenější je však kamera Gendex od známého výrobce KaVo. Taková intraorální kamera vyjde cca na 40 tisíc korun. Jaké jsou její přednosti? Maximální přesnost, pokročilé technologie,
vysokorychlostní USB připojení bez dokovací stanice. Eliminuje zkreslení obrazu – realistické zobrazování podporuje nejmodernější 4 LED osvětlení. Má boční tlačítko pro rychlé, okamžité snímky. Aktivace kamery je automatická po vytáhnutí ze stojanu a vždy aktivního softwaru. Nechybí Gendex náhodou ve Vaší ordinaci?

Vytisknout

Jak vyčistit bazén

Napsal Super User. Posted in Ostatní

Doby, kdy bylo nutné všechnu vodu ze zahradního bazénu vypustit, ručně jej celý vyčistit a poté napustit novou, jsou již naštěstí dávno pryč. Dnes se stačí správně postarat o tu loňskou vodu, a můžete se v ní bez obav koupat i letos. Použití chemie se však při tom nevyhnete. Při odzimování bazénu musíte nejdřív vyčistit jeho stěny a dno. K tomu budete potřebovat gelový čistič a velký kartáč, který koupíte ve specializované prodejně asi za 300 korun.
Samozřejmě to jde i obyčejným, jen to dá více práce. Případně si můžete pořídit zvláštní vysavač - poloautomatický vás přijde na 10 tisíc korun a více, plně automatický i na 80 tisíc korun.
Po vyčištění dopusťte vodu zhruba 10 centimetrů pod okraj bazénu. Pak byste měli osadit a zapojit filtrační jednotku a změřit hodnotu pH vody. Právě od kyselosti se totiž odvíjí použití dezinfekčních prostředků. Pokud však nemáte čas ani náladu na čištění, můžete si nechat bazén vyčistit od firmy whirlpool servis.

Joomla SEF URLs by Artio