Kreatin jako výživový doplněk stravy pro sportovce

Největší koncentraci kreatinu najdeme v tělech obratlovců ve svalech. Jedná se o sloučeninu dusíkatého původu, která se v těle vyskytuje organicky. Kreas znamená maso, protože jeho přírodním zdrojem je právě maso, které běžně jíme. Proto mají vegetariáni mnohem nižší koncentraci kreatinu v těle. Funkce kreatinu je zásobování svalové tkáně a nervové buňky energií, kterou spotřebovávají při své funkci.

český kreatin

Oblast moravského vína

Vinařská oblast Morava má výborné předpoklady pro výrobu vína. Vznikají zde skvělá bílá moravská sudová vína se zajímavým spektrem vůní a kořenitosti doplňující minerálnost a látkovou plnost, kterou réva čerpá ze zdejších úrodných půd. Souhru vůní a chutí pak podtrhují svěží kyseliny. Stejně tak k Moravě odnepaměti patří červená vína. Jejich chuťový projev nikdy nepostrádal zemitou esenci doprovázenou ovocitým charakterem. Díky moderním technologickým postupům se moravská červená vína mění – jsou jemná a harmonická. Jihomoravská krajina a její unikátní přírodní podmínky vytvářejí základ pro jedinečný a přitom různorodý charakter zdejších vín.

Nezbytná výbava pro milovníky vína

Správní labužník a pravidelný uživatel vín, ať už bílých či červených, má doma svou místnost nebo sklípek, kde si čepuje víno. Na trhu je proto spousta firem, které zajišťují prodej výčepních zařízení na víno. Těm, co se líbí dřevěná klasika, nejvíce padne typický soudek, který nádherně zapadne do sklípku či dřevěnice. Ten se instaluje většinou na zeď. Naopak jednoduchý nerezový materiál ozdobí restauraci či moderní bydlení a patří na stoly či pulty. Výhodou nerezu je pak snadná údržba. Tak co, máte doma také své výčepní zařízení na víno?

Joomla SEF URLs by Artio