Zkuste dovolenou na Slovensku

Pokud se na poslední chvíli rozhodujete, kam jet na dovolenou a ještě nemáte rozhodnuto, měli byste si pospíšit, než prázdniny skončí. Varianty jsou 2 a to buď navštívit naše luhy a háje nebo vyrazit do zahraničí. Většině Čechů se vybaví pod pojmem dovolená Chorvatsko, jenomže na poslední chvíli, do Chorvatska a ještě v těch silničních kolapsech, to není nejvhodnější řešení. Když nad tím přemýšlím, co takhle zkusit jet na Slovensko, za hranicemi ČR to je a platit měnou Euro, to se taky koná, takže v čem je háček?

dovolena na slovensku

Tento článek Vás má inspirovat k tomu, abyste změnili názor na naše „bratry“. Většinu kladných důvodů jsme uvedl v úvodu, nicméně teď přidám další pozitivum a to, že česky se krásně domluvíme, takže kdo má jazykovou bariéru, na Slovensku nezažije trapné ticho, když si chce objednat v restauraci pokrm.

Pár míst, kde byste měli být:

 1. Jeskyně Driny - Podzemní útvar je součástí Smolenického krasu a je jedinou zpřístupněnou jeskyní v Malých Karpatech. Je zde velký počet krápníků různých velikostí. Nejdelší je stalagmit měřící dva metry dvacet centimetrů. Zajímavostí je útvar připomínající sloní uši. Ve sněhobílých jezírcích jsou sintrové kuličky, takzvané jeskynní perly.

2. Stará Lubovňa - hrad - K této památce se váže pověst, že kdysi dávno soutěžila se zakladatelem sídla, šlechticem Lubovenským, čarodějka. Tomu se prý skála tak líbila, že nakonec zaprodal svou duši.

3. Zámek Bojnice - Nejkrásnější zámek na Slovensku, který proslavila pohádka Šíleně smutná princezna, najdete nedaleko města Prievidza. Jeho dnešní tvář pochází ze začátku 19. století. Ján František Pálffy se inspiroval francouzskými zámky na Loiře a pustil se do rozsáhlé rekonstrukce.

4. Obec Čičmany - Leží asi 30 kilometrů na jih od Žiliny a dominantou jsou dobové roubenky. Památková rezervace lidové architektury zůstává jednou z nejsvéráznějších obcí na Slovensku.

5. Španí dolina - Království paličkovaných krajek. Nejstarší zmínka o této kdysi velmi bohaté hornické obci pochází z roku 1263. Leží asi deset kilometrů od Banské Bystrice. Kromě ojedinělého krajkářského řemesla tu lze obdivovat hornickou minulost a její architekturu.

TOP Lokalita Liptov - Všechny typy jsou krásné, nicméně je léto a chtěli bychom se koupat, takže krásná lokalita Liptova s přehradou Liptovská Mara je ideálním místem, kde skloubit relax a koupání. Liptov je historické území na středním Slovensku, pod Vysokými Tatrami, na horním toku Váhu. Od 14. století byl Liptov samosprávným celkem, svůj název má podle stejnojmenného hradu. Centrum celé oblasti se díky tomu přesunulo do nedalekého města Liptovského Mikuláše.

dovolena na slovensku

Pokud máte jasno, že chcete navštívit tuto lokalitu, je čas vyřešit ubytování, máte na výběr, buď karavan, stan, hotel, penzion nebo apartmány. Zaujaly Vás apartmány? Skvělé! Luxusní ubytování, které mohu doporučit je v apartmánech Anička, ležících u obce Liptovské Matiašovice. Užijete si zde poklidnou atmosféru s ohromujícím výhledem na Chočské vrchy a Západní Tatry. Můžete si vybrat z dvou objektů, jedná se o monopartmány pro 2-4 osoby nebo jeden velký apartmán pro 4-6 osob.

Pokud budete chtít zůstat v areálu, máte k dispozici částečně oplocený pozemek s terasou, na kterém je vybudováno dětské hřiště. Dále je návštěvníkům umožněno použít gril nebo si užívat relax v sauně.

Jak bylo zmíněno, umístění apartmánů je výborné, takže by se dalo říci, že máte kousek kamkoliv. V okolí do 3 km leží vodní nádrž Liptovská Mara, v okruhu 15 km se nachází dva největší aquaparky Slovenska - Gino Paradise Bešeňová a Tatralandia. Sibujete si od dovolené na Slovensku také trošku turismu? Není problém, Nízké Tatry máte přímo za nosem.

Joomla SEF URLs by Artio