Vytisknout

Proteiny pro sportovce

Napsal Super User. Posted in Výživové doplňky

Tělo těžce fyzicky trénujícího sportovce potřebuje průběžně doplňovat kvalitní protein. Jednou z možností je sáhnout po syrovátkových koncentrátech s vysokým obsahem bílkovin. Velmi zjednodušeně řečeno je syrovátka ( anglicky WHEY protein) vysrážený kasein z kravského mléka. Po vysrážení vznikne tvarohovitá hmota a tekutina - syrovátka. Ta sama o sobě moc dobrým zdrojem bílkovin není, protože jich obsahuje asi jen 12% a vysoké procento tuku. Proto se používají syrovátkové koncentráty a isoláty, které mohou obsahovat až 90% bílkovin s velmi nízkým obsahem tuku.Základní funkcí proteinových koncentrátů je získání kvalitní svalové hmoty a kvalitnější regenerace svalových vláken. Jsou ideální při intenzivním tréninku pro výživu svalů na zvýšení jejich objemu, zvýšení výkonnosti a zkrácení doby regenerace.

Vytisknout

Některé mýty o fitness výživě

Napsal Super User. Posted in Výživové doplňky

Jak zdravě jít a žít je největší otázka moderního světa. Zejména západní civilizace se probrala z pravěku junk-foodu, MCDonaldů, KFC atd. a začíná se aktivně zajímat o stravu a cvičení. Většinou pak narazí na mnoho spekulativních teorií a polopravd o fitness výživě. Například pečivo a přílohy - to vše jsou z velké části sacharidy. Vyloučením sacharidů ze stravy se skutečně začnou dít divy a tělo na absenci sacharidů reaguje tím, že si bere energii z tuků. Omezení sacharidů je velmi náročná psychická záležitost, protože jde o omezení jedné z nejpotřebnějších makroživin v jídelníčku. Tak rychle, jako jdou kila po vyřazení sacharidů dolů, stejně tak rychle se zase při zařazení sacharidů zpět kila vrací, navíc s nežádoucími potřebami po sladkém, jelikož tělo utrpělo šok a jeho přirozenou reakcí je vynutit si zásoby do dalšího případného omezení sacharidů. Na takovém principu funguje každá fitness výživa. Takže je třeba si nejprve velmi dobře nastudovat chemii a anatomii  a poté začít experimentovat se stravou :-)

Vytisknout

Kreatin jako výživový doplněk stravy pro sportovce

Napsal Super User. Posted in Výživové doplňky

Největší koncentraci kreatinu najdeme v tělech obratlovců ve svalech. Jedná se o sloučeninu dusíkatého původu, která se v těle vyskytuje organicky. Kreas znamená maso, protože jeho přírodním zdrojem je právě maso, které běžně jíme. Proto mají vegetariáni mnohem nižší koncentraci kreatinu v těle. Funkce kreatinu je zásobování svalové tkáně a nervové buňky energií, kterou spotřebovávají při své funkci.

český kreatin

Vytisknout

Oblast moravského vína

Napsal Super User. Posted in Výživové doplňky

Vinařská oblast Morava má výborné předpoklady pro výrobu vína. Vznikají zde skvělá bílá moravská sudová vína se zajímavým spektrem vůní a kořenitosti doplňující minerálnost a látkovou plnost, kterou réva čerpá ze zdejších úrodných půd. Souhru vůní a chutí pak podtrhují svěží kyseliny. Stejně tak k Moravě odnepaměti patří červená vína. Jejich chuťový projev nikdy nepostrádal zemitou esenci doprovázenou ovocitým charakterem. Díky moderním technologickým postupům se moravská červená vína mění – jsou jemná a harmonická. Jihomoravská krajina a její unikátní přírodní podmínky vytvářejí základ pro jedinečný a přitom různorodý charakter zdejších vín.

Vytisknout

Nezbytná výbava pro milovníky vína

Napsal Super User. Posted in Výživové doplňky

Správní labužník a pravidelný uživatel vín, ať už bílých či červených, má doma svou místnost nebo sklípek, kde si čepuje víno. Na trhu je proto spousta firem, které zajišťují prodej výčepních zařízení na víno. Těm, co se líbí dřevěná klasika, nejvíce padne typický soudek, který nádherně zapadne do sklípku či dřevěnice. Ten se instaluje většinou na zeď. Naopak jednoduchý nerezový materiál ozdobí restauraci či moderní bydlení a patří na stoly či pulty. Výhodou nerezu je pak snadná údržba. Tak co, máte doma také své výčepní zařízení na víno?

Další články...

Joomla SEF URLs by Artio